İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Siirt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI SİİRT’TE 07 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına ait deprem simülasyon tırı deprem farkındalığı oluşturmak için Siirt'e geldi. Bu kapsamda; Başkanlığımız tarafından gönderilen Afet ve Acil Durum Deprem Simülasyon Tırında 07-08 Ağustos tarihlerinde ilimiz Merkez Güres Caddesinde, 09 Ağustos Perşembe günü Kurtalan İlçemizde ''Afet Farkındalık Eğitimi ve Simülasyon Uygulaması'' gerçekleştirilecek.
[Devamı]
VATANDAŞLARIMIZI BOĞULMALARA KARŞI UYARDIK 23 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüzce, Botan Çayı'nda piknik yapan aileler, ani su yükselmelerinden kaynaklanabilecek boğulmalara karşı uyarıldı. İl Müdürümüz Memet Cahit AKKOYUN ve Müdürlüğümüz personeli, Botan Çayı'na giderek su kenarında piknik yapan ailelere ve balık tutan gençlere uyarıda bulundu. Baraj kapaklarının açılmasıyla oluşabilecek ani su yükselmesine karşı ailelerin dikkatli olması gerektiğini aktaran AKKOYUN, "İlimiz Botan Çayı kıyılarında balık avlayan, yüzen ve piknik yapan vatandaşlarımızı ani su yükselmelerine karşı üzücü olayların yaşanmaması için uyardık. Geçmişte yaşanan üzücü olayların tekrar yaşanmaması için Valiliğimiz öncülüğünde almış olduğumuz tedbirleri anlattık, Uyarılarımızı dikkate aldıkları için vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi....
[Devamı]
HAVALARIN ISINMASIYLA YAŞANABİLECEK BOĞULMA VAKALARINA KARŞI ÖNLEMLER ALINDI 04 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz sorumluluk ve koordinesinde yürütülmesine karar verilen Baraj havzası ile ilgili alınan önlemler aşağıda belirtilmiştir. 1) Botan Nehri havzasında halkımızın yoğun olarak piknik yaptığı yerlerde; santralin faaliyete girmesi öncesinde suyun yükselme ihtimaline karşı halkı uyarmak amacıyla, oluşturulan 2 adet motorize ekiplerinin devam ettirilmesine,
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE YÖNELİK AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK 04 Mayıs 2018
foto
Siirt İl Emniyet Müdürlüğünün talebi üzerine İlimizde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine yönelik Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirdik. Siirt Üniversitesi Konferans Salonunda İl Müdürümüz Memet Cahit AKKOYUN tarafından gerçekleştirilen eğitimde İlimizin afetselliği ve bu afetlere karşı alınması gereken önlemler ile Temel Afet Bilinci konuları işlendi.
[Devamı]
SİİRT ÜNİVERSİTESİ DOĞADA ARAMA KURTARMA(DAKİK) ÜYELERİNE YÖNELİK ARAMA KURTARMA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYORUZ 04 Mayıs 2018
foto
Siirt Üniversitesi DAKİK öğrenci topluluğuna, 28-29 Nisan tarihlerinde "Temel Arama Kurtarma Eğitimi" verildi. Müdürlüğümüz personelleri tarafından verilen eğitim Arama-Kurtarma eğitmenlerinin üstün çabasıyla başarıyla tamamlandı.
[Devamı]
SİİRT DEVLET HASTANESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TATBİKATA KATILDIK 04 Mayıs 2018
foto
Siirt Devlet Hastanesinde tatbikat gerçekleştirildi. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), AFAD, İtfaiye Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Afet ve Acil Durum Planları (HAP) uygulama yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği, deprem ve sonrasında artçı şoklarla hastanede meydana gelen hasardan sonra hastaların tahliyesi yapıldı.
[Devamı]
KYK YURTLARINA AFET BİLİNCİ ve YANGIN EĞİTİMLERİ GERÇEKLEŞTİRDİK 12 Nisan 2018
foto
İl Müdürlüğümüz Eğitim Gruplarınca KYK İl Müdürlüğü ve Bağlı Yurtlarda görevli personele yönelik Yangın Eğitimi verildi. Eğitimlerin yapıldığı yurtlarda yangın çıkışları ve yangın merdivenleri kontrol edildi. Tahliye esnasında yaşanabilecek sıkıntılarla ilgili uyarılarda bulunularak gerekli düzenlemelerin yapılması hususunda yetkililer bilgilendirildi.
[Devamı]
İBRAHİM HAKKI KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEYİZ 12 Nisan 2018
foto
İlimiz Merkez İbrahim Hakkı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmen ve öğrencilerine yönelik “Afete Hazır Okul” projesi kapsamında Afet Bilinci Eğitimi verildi. Eğitimde görev alan eğitmenlerimiz Mehmet Salih ZEREZ ve Ali ÖZKAN tarafından Afet Öncesi, Afet Sırası ve Afet Sonrası için alınması gereken tedbirlerin anlatılmasının ardından Tahliye Tatbikatı gerçekleştirildi ve malzeme tanıtımı yapıldı.
[Devamı]
ÇETİN BARAJI PERSONELİNE ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERDİK 12 Nisan 2018
foto
İlimiz Şirvan İlçesinde bulunan Çetin Baraj İşletmesi personeline yönelik Arama Kurtarma ve Müdahale eğitimi verildi. Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Teknisyenlerince gerçekleştirilen eğitimde, Baraj çalışanlarına teorik ve pratik eğitim gerçekleştirildi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği eğitimin ardından tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
MİNİK MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK 20 Mart 2018
foto
İlimiz-Merkez 80.Yıl İlkokulu Öğretmen ve Öğrencileri Müdürlüğümüze ziyaret gerçekleştirdi. İl Müdürümüz, Şube Müdürlerimiz ve Personelimiz tarafından,Kurumumuzun birimlerini gezen öğrencilere, Birimlerimiz ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567