İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
SİİRT
Siirt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

TAMP SİİRT MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 26 Aralık 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından hazırlanan ‘Masa Başı Tatbikatı’ gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi Konferans Salonu'nda düzenlenen tatbikata İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cahit Akkoyun, kurum müdürleri, Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri, 26 hizmet grubu yöneticisi ve yardımcı birim sorumluları katıldı.
[Devamı]
VAN İLİ TAMP MASABAŞI TATBİKATINA KATILDIK 28 Kasım 2017
foto
T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının "Afete Hazır Türkiye" sloganı ile Devletimizin tüm merkez teşkilatlarını organize ederek hazırlamış olduğu Türkiye Afet Müdahale Planının (TAMP) VAN ili masa başı tatbikatı düzenlendi.
[Devamı]
KOÇLU KÖYÜ KEÇİ KURTARMA OPERASYONU 22 Kasım 2017
foto
22.11.2017 Çarşamba günü İlimiz Merkez-Koçlu köyünde Nurettin ARZU isimli vatandaşımız tarafından 122 Alo AFAD hattımıza yapılan “kayalıklarda mahsur kalan keçi” ihbarı ekiplerimizce değerlendirilerek olay mahalline intikal edilmiştir.
[Devamı]
PERVARİ - KEÇİ KURTARMA OPERASYONU 21 Kasım 2017
foto
21.11.2017 Salı günü İlimiz Pervari İlçesi Tuzcular Köyü Karabayır Mezrasında Ahmet GÜLTEKİN ve Cemal GÜLTEKİN isimli vatandaşlarımız tarafından 122 Alo AFAD hattımıza yapılan “kayalıklarda mahsur kalan keçi” ihbarı ekiplerimizce değerlendirilerek olay mahalline intikal edilmiştir.
[Devamı]
BAYKAN'DA AKARYAKIT YÜKLÜ TIR DEVRİLDİ 03 Kasım 2017
foto
İlimiz Baykan İlçesi Bitlis yolu 4. Kilometresinde, akaryakıt yüklü tır sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı. Bu sabah saat 07.20 sularında Alo AFAD hattımıza gelen ihbar ile harekete geçen ekiplerimiz olay yerine intikal etti.
[Devamı]
“SİİRT AFAD -SİÜ DAKİK” GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYOR 02 Kasım 2017
foto
Müdürlüğümüz ve Siirt Üniversitesi DAKİK(Doğal Afet Arama Kurtarma İlkyardım Kulübü) tarafından yürütülen “AFAD O Kahraman Benim Projesi” tanıtım çalışmaları ve üye kayıtlarımız tüm hızıyla devam ediyor. İl Müdürümüz Sn. M.Cahit AKKOYUN ve DAKİK Sorumlusu Malik DURMAZ tarafından “O Kahraman Benim ” standı ziyaret edildi.
[Devamı]
AFETE HAZIR OKUL EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR 01 Kasım 2017
foto
1 Kasım 2017 Çarşamba günü Özel Siirt Hatem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerine Afete Hazır Okul Eğitimleri kapsamında Deprem, Yangın Eğitimleri ve Tahliye tatbikatı yapıldı. Müdürlüğümüz Eğitmenleri Nevzat YILDIZ, Mehmet Salih ZEREZ, Ali ÖZKAN’ın katılımıyla gerçekleşen tatbikata katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.
[Devamı]
SİİRT AFAD SEVGİ EVLERİNDE 27 Ekim 2017
foto
26-27 Ekim 2017 Perşembe günü Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Engelsiz Yaşam Merkezi, Kadın Konuk Evi, Sevgi Evleri Personeline Afete Hazır İşyeri Eğitimleri kapsamında Deprem Eğitimi ve Tahliye tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
ÖZEL İLK UMUT IŞIĞI "ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ"nde EĞİTİM ve TATBİKAT GERÇEKLEŞTİRDİK 27 Ekim 2017
foto
25.10.2017 Çarşamba günü Özel Siirt İlk Umut IŞIĞI Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, Afete Hazır İşyeri Eğitimleri kapsamında Müdürlüğümüz Eğitmenleri Hakan TIRPAN ve Hamza EMİNOĞLU’nun katılımıyla Deprem ve Yangın eğitimi verildi, Afet önleyici tedbirler hakkında bilinçlendirme çalışması yapıldı.
[Devamı]
ÇOCUK KOORDİNASYON MERKEZİ PERSONELİNE DEPREM EĞİTİMİ VERİLDİ 25 Ekim 2017
foto
25 Ekim 2017 Çarşamba günü, Müdürlüğümüz eğitmenleri Nevzat YILDIZ, Mehmet Salih ZEREZ ve Ali ÖZKAN tarafından Siirt Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Koordinasyon Merkezinde Afet Hazır İşyeri Eğitimleri kapsamında Deprem eğitimi verildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345