İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Siirt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AİLE DESTEK MERKEZİNDEYİZ 16 Ekim 2018
foto
İl Müdürlüğümzce; Barış, Ulus ve AKV Aile Destek Merkezlerinde eğitim gören kursiyerler, çalışanlar ve eğiticilerin katılımıyla AFETE HAZIR TÜRKİYE PROJESİ KAPSAMINDA Temel Afet Bilinci eğitimi verildi. Gerçekleştirilen eğitimin ardından yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı.
[Devamı]
KAYIP VATANDAŞ BULUNDU 25 Eylül 2018
foto
Siirt'te kaybolan 57 yaşındaki vatandaş bulundu. İlimiz Şirvan ilçesinde 5 gün önce kaybolan 57 yaşındaki Bedrettin KAVİT bulundu. Alınan bilgiye göre, 20 Eylül günü ilçeye bağlı Daltepe köyündeki evinden ayrılan ve akşam eve dönmeyen KAVİT’in bulunması için bölgede Müdürlüğümüz ve Jandarma ekiplerince arama çalışmaları başlatıldı. Ekiplere destek veren güvenlik korucuları ve köylülerin de çabasıyla arama çalışmaları sonuç verdi.
[Devamı]
TAMP TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK 13 Eylül 2018
foto
15.07.2018 tarih ve 30479 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4 nolu " Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" ile Başkanlığımız İçişleri Bakanlığının bağlı kuruluşu haline gelmiştir.
[Devamı]
GÖKÇEBAĞ YOLUNDA TRAKTÖR KAZASI 12 Eylül 2018
foto
12.09.2018 Çarşamba Günü Saat 17.00 sularında Çağrı merkezimize gelen ihbarla Gökçebağ yolunda meydana gelen Traktör kazasına giden AFAD ekibimiz kazada ikisi ağır olmak üzere toplam beş yaralı vatandaşı Umke ve Belediye İtfaiye Müdürlüğü ile ortak çalışarak yaralıları 112 ambulans ekibine teslim etmiştir.
[Devamı]
AFAD DEPREM SİMÜLASYON TIRI SİİRT’TE 07 Ağustos 2018
foto
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına ait deprem simülasyon tırı deprem farkındalığı oluşturmak için Siirt'e geldi. Bu kapsamda; Başkanlığımız tarafından gönderilen Afet ve Acil Durum Deprem Simülasyon Tırında 07-08 Ağustos tarihlerinde ilimiz Merkez Güres Caddesinde, 09 Ağustos Perşembe günü Kurtalan İlçemizde ''Afet Farkındalık Eğitimi ve Simülasyon Uygulaması'' gerçekleştirilecek.
[Devamı]
VATANDAŞLARIMIZI BOĞULMALARA KARŞI UYARDIK 23 Temmuz 2018
foto
İl Müdürlüğümüzce, Botan Çayı'nda piknik yapan aileler, ani su yükselmelerinden kaynaklanabilecek boğulmalara karşı uyarıldı. İl Müdürümüz Memet Cahit AKKOYUN ve Müdürlüğümüz personeli, Botan Çayı'na giderek su kenarında piknik yapan ailelere ve balık tutan gençlere uyarıda bulundu. Baraj kapaklarının açılmasıyla oluşabilecek ani su yükselmesine karşı ailelerin dikkatli olması gerektiğini aktaran AKKOYUN, "İlimiz Botan Çayı kıyılarında balık avlayan, yüzen ve piknik yapan vatandaşlarımızı ani su yükselmelerine karşı üzücü olayların yaşanmaması için uyardık. Geçmişte yaşanan üzücü olayların tekrar yaşanmaması için Valiliğimiz öncülüğünde almış olduğumuz tedbirleri anlattık, Uyarılarımızı dikkate aldıkları için vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi....
[Devamı]
HAVALARIN ISINMASIYLA YAŞANABİLECEK BOĞULMA VAKALARINA KARŞI ÖNLEMLER ALINDI 04 Mayıs 2018
foto
Müdürlüğümüz sorumluluk ve koordinesinde yürütülmesine karar verilen Baraj havzası ile ilgili alınan önlemler aşağıda belirtilmiştir. 1) Botan Nehri havzasında halkımızın yoğun olarak piknik yaptığı yerlerde; santralin faaliyete girmesi öncesinde suyun yükselme ihtimaline karşı halkı uyarmak amacıyla, oluşturulan 2 adet motorize ekiplerinin devam ettirilmesine,
[Devamı]
ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNE YÖNELİK AFET BİLİNCİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK 04 Mayıs 2018
foto
Siirt İl Emniyet Müdürlüğünün talebi üzerine İlimizde görev yapan Özel Güvenlik Görevlilerine yönelik Afet Bilinci Eğitimi gerçekleştirdik. Siirt Üniversitesi Konferans Salonunda İl Müdürümüz Memet Cahit AKKOYUN tarafından gerçekleştirilen eğitimde İlimizin afetselliği ve bu afetlere karşı alınması gereken önlemler ile Temel Afet Bilinci konuları işlendi.
[Devamı]
SİİRT ÜNİVERSİTESİ DOĞADA ARAMA KURTARMA(DAKİK) ÜYELERİNE YÖNELİK ARAMA KURTARMA EĞİTİMLERİNE DEVAM EDİYORUZ 04 Mayıs 2018
foto
Siirt Üniversitesi DAKİK öğrenci topluluğuna, 28-29 Nisan tarihlerinde "Temel Arama Kurtarma Eğitimi" verildi. Müdürlüğümüz personelleri tarafından verilen eğitim Arama-Kurtarma eğitmenlerinin üstün çabasıyla başarıyla tamamlandı.
[Devamı]
SİİRT DEVLET HASTANESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN TATBİKATA KATILDIK 04 Mayıs 2018
foto
Siirt Devlet Hastanesinde tatbikat gerçekleştirildi. Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), AFAD, İtfaiye Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Afet ve Acil Durum Planları (HAP) uygulama yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen tatbikatta senaryo gereği, deprem ve sonrasında artçı şoklarla hastanede meydana gelen hasardan sonra hastaların tahliyesi yapıldı.
[Devamı]
Sayfalar: 12345678